ДАБІ офіційно ліквідовано, розпочинає роботу новий орган держінспекції архітектури та містобудування – ДІАМ

Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.

ДАБІ офіційно ліквідовано, розпочинає роботу новий орган держінспекції архітектури та містобудування – ДІАМ
15 Вересня 2021

Кабінет Міністрів дозволив Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) з 15 вересня 2021 року здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Згідно з текстом пояснювальної записки до постанови, ДІАМ має 198 працівників, що становить 30% від необхідної кількості. Отже, інспекція вже може здійснювати повноваження та виконувати функції органу виконавчої влади.

Своїм рішенням уряд також визнав таким, що втратило чинність положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (ДАБІ).

Крім цього, під час засідання Кабмін ухвалив розпорядження, відповідно до якого в Україні будуть утворені територіальні органи ДІАМ. Передбачається, що вони будуть утворені в кожній області України.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів 13 березня 2020 року ухвалив постанови про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України та створення замість неї окремих органів, між якими будуть розподілені функції ДАБІ. Відповідні постанови Кабміну набули чинності 15 березня.

Зокрема, уряд утворив Державну сервісну службу містобудування (Держсервісбуд), основними завданнями якої є надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. Також було утворено Державну інспекцію містобудування та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні.

У грудні 2020 року набрали чинності дві постанови, необхідні для завершення реформи містобудування, які були ініційовані Мінрегіоном. Постанова №1339 від 16 грудня 2020 року відновила дію постанови, що надає органам місцевого самоврядування повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

Постановою №1340 від 23 грудня 2020 року уряд ліквідував Державну інспекцію містобудування і Державну сервісну службу містобудування. Замість цих органів створена Державна інспекція архітектури та містобудування України, яка здійснюватиме архбудконтроль і нагляд у сфері містобудування без дозвільно-реєстраційних функцій.

Джерело: Укрінформ