Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) відзначила перший тиждень роботи

Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.

Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) відзначила перший тиждень роботи
24 Вересня 2021

Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) відзначила перший тиждень роботи — через електронну систему у прозорий спосіб зареєстровано сотні документів, про що повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Державна інспекція архітектури та містобудування активно розпочала свою роботу — йдеться про сотні виданих через електронну систему дозволів на виконання будівельних робіт, повідомлень про початок будівництва та декларацій щодо готовності до експлуатації.  Як ми й анонсували — завдяки електронній системі контакти між замовниками та надавачами послуг обмежилися. Це дає підстави вважати, що всі процеси будівництва відбуватимуться прозоро. Попереду чимало роботи, але міцний фундамент реформи містобудування закладено», — зазначила  Наталія Козловська.

З 16 вересня Державна інспекція архітектури та містобудування встигла видати понад 650 повідомлень про початок будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків належать до СС1 та близько 250 декларацій про готовність до експлуатації об’єкта СС1.

Також головні інспектори будівельного нагляду ДІАМ видали дозвільні документи щодо:

- будівництва доріг, мостів;
- реконструкції та капітального ремонту освітніх та медичних закладів у різних регіонах;
- реставрації культурних пам’яток;
- реалізації інфраструктурних проєктів з освітлення, водопостачання тощо.

Раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності. Щодо адміністративної та кримінальної відповідальності — відповідний законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді.

Джерело: Мінрегіон