Природні будматеріали – актуальні століттями, найзатребуваніші сьогодні

Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.

Природні будматеріали – актуальні століттями, найзатребуваніші сьогодні
23 Березня 2018
Будівельний ринок сьогодні пропонує чимало різновидів сучасних і класичних матеріалів. Щороку з’являються нові ідеї і технології, з різними показниками якості та довговічності. Але саме натуральні будматеріали, що застосовуються у будівництві ще з давніх часів, залишаються популярними і найзатребуванішими в Україні і в світі.
Серед тих, які найчастіше використовуються і до сьогодні – камінь, дерево, пісок, глина і саман.
  • КАМІНЬ – матеріал з хорошими характеристиками міцності, щільності поверхні і довговічності. Він не боїться вологи, перепадів температури і кліматичних умов, стійкий до прямих сонячних променів. Природні камені складають найважливішу частину мінерально-сировинної бази сучасної будівельної індустрії. У промисловості використовуються як будівельний матеріал магматичні, метаморфічні, ефузивні і осадові гірські породи. Значна маса видобутого будівельного каменю використовується для виробництва щебеню, що застосовується як заповнювач бетонів і в дорожньому будівництві, в меншій кількості — для виробництва бутового каменю. Завдяки міцності і довговічності камінь з давен використовували як основу фундаменту. Крім того камінь використовують в будівництві огорож і парканів.
Фактура, тобто особливості побудови поверхні природного каменю залежить від методів його обробки — пиляння, шліфування, полірування тощо. Для каменів розрізняють: колоту фактуру, фактуру природної скелі, розщеплену фактуру (для сланцю), травлену фактуру (виріб з каменю обробляють кислотою, наприклад, азотною), обпалену фактуру, пофарбовану тощо.
Сьогодні для будівельних, а також оздоблювальних і фасадних робіт використовують більше двадцяти порід каменю.
  • ДЕРЕВО
Протягом останніх років дерево знову стало популярним і поширеним матеріалом у будівництві житла, господарських споруд, саун, альтанок та ін.. Його також використовують у дизайні інтер’єру, створюючи відповідний стиль та атмосферу. Дерево цінують за його легкість та міцність. Природній, а значить екологічний матеріал, який має свою енергетику і тепло, цікаво поєднується в інтер’єрі з багатьма іншими матеріалами. Крім того, дерево дуже хороший звуко- та теплоізолятор.
А ще дерево дуже добре реставрується. Якщо ви випадково його подряпали, то хвилюватися особливо не варто: відновити поверхню дерева не лише можливо, але і не дуже складно.
Сьогодні з деревини створюють практично будь-які деталі інтер'єру: сходи, паркет, меблі, підвіконня, паркани, вікна і двері. Дерево часто використовують для виробництва стельових та стінних панелей, карнизів, колон, арок, багетів, плінтусів, декоративних елементів та аксесуарів.
  • ГЛИНА – пластичний матеріал, який добре поєднується з іншими, тому її часто використовують в різних видах робіт. Глина – екологічний матеріал, тому гіпоалергенний, добре тримає тепло, не пропустакає вологість. Не залежно від матеріалу, з якого збудований дім, глину можна використовувати в будь-яких приміщеннях. І саме глина є основною сировиною для виробництва керамічної плитки, яка є чи не в кожному домі. 
  • САМАН — будівельний стіновий матеріал, що являє собою невипалену цеглу із суміші глини, соломи та піску. Був широко поширений в будівництві житла народів світу, особливо в степових і гірських районах. В Україні поширена назва саман (від тюркського солома). Зокрема з саману будували традиційні українські мазанки та хати-землянки на Півдні України.
Глинобитні стіни й обмазка глиною саманових споруд подекуди існують і дотепер. Нині саман застосовується головним чином у країнах Азії, на Північному Кавказі для будівництва малоповерхових споруд. Матеріал добре протистоть вогню, не боїться вологи. Він також повністю екологічний, має високу стійкість до механічних пошкоджень.
  • ПІСОК – не використовують,як окремий будматеріал, але на його основі виготовляють більшість будівельних та оздоблювальних сумішей. Є багато різновидів піску – за походженням і призначенням. 
Піски використовуються при будівництві автомобільних доріг і залізниць, для виготовлення бетонів і будівельних розчинів, у виробництві силікатних будівельних матеріалів, при виготовленні виробів грубої кераміки, покрівельних рулонних матеріалів, в цементному, а також в ливарному виробництві (піски формувальні).
Пісок широко застосовують на будівництві для добування скла, кераміки, порцеляни, фаянсу, цегли, цементу.

Галерея