З 1 липня електроенергія коштуватиме до 3,5 грн за кіловат-годину

Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.

15 Травня 2019
Про запуск ринку електроенергії повідомив керівник ДП «НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Цей закон розроблявся досить довго - під керівництвом Енергетичного співтовариства. Цей документ мав дуже багато правок і обговорень. Лишилося трошки більше ніж 1,5 місяця до запуску нового ринку. Все голосніше лунають голоси представників громадськості, що інтереси споживача не є повністю захищеними», - сказав Ковальчук.

За його словами, є два аспекти готовності ринку: перший - процедурна і технічна готовність, зокрема, виконавчої влади, НКРЕКП, ДП «Енергоринок», ДП «НЕК «Укренерго», а другий аспект - готовність інституційних відносин між учасниками майбутнього ринку.

«Якщо ринок запускається з 1 липня, ідентифіковані проблеми - це добре. Якщо якісь із цих проблем стануть надто актуальними, вони вимагатимуть негайних рішень з боку уряду, парламенту, регулятора. Цей варіант є абсолютно нормальним, він підтримується. Але питання конкурентності на ринку лишається особисто для мене абсолютно не визначеним, ми бачимо багато можливостей, щоб контроль над цінами перейшов в руки кількох компаній», - зауважив очільник Укренерго.

Він не виключив короткострокового перенесення запровадження ринку - на 2-3 місяці або перенесення на 2020 рік.

«Однак базовий сценарій - запуск ринку з 1 липня 2019 року без будь-яких переносів», - наголосив Ковальчук.

На його думку, на момент запуску ринку якість деяких документів може бути недостатньою. Крім того, на даний момент не створений оператор ринку в формі акціонерного товариства і окреме підприємство - гарантований покупець. Також не затверджені процедури сертифікації і моніторингу одиниць генерації, а також неможливе фінансування закупівлі програмного забезпечення системи балансування ринку проміжних послуг та адміністратора розрахунків.

«Але це не означає, що ринок не потрібно запускати, це не означає, що у процесі роботи ринку не можна буде ухвалювати рішення чи зміни до закону. Так багато країн починали запуск ринку, не буває 100% готовності», - підкреслив Ковальчук.

Він також зазначив, що завтра у профільному парламентському комітеті розглядатиметься питання, чи доцільно переносити термін запровадження ринку.
Як повідомлялося, 13 квітня 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про ринок електричної енергії».

Запуск повномасштабного ринку електроенергії в Україні очікується з 1 липня 2019 року.

Інформація ukrinform.ua