Фарбуєм стіни правильно!

Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.

Фарбуєм стіни правильно!
6 Березня 2018
Фарбування стін – один з найважливіших етапів у ремонті. Неправильно виконану роботу не приховаєш вже нічим, а будь які переробки – це витрачені час, гроші і, звичайно, нерви. Оскільки нюансів у цій роботі є чимало, головні правила фарбування стін варто знати заздалегідь.
Отож, кваліфіковані майстри знають, що найважливіше – це правильний вибір якісних матеріалів. Не варто від дешевої, а також протермінованої фарби очікувати бездоганного результату на стіні.

Професійний майстер не буде фарбувати непідготовлені стіни.
Дрібні дефекти, пил, бруд, ворс від пензля при попередньому фарбуванні можуть опинитися під фарбою і негативно вплинути на результат. Під шаром фарби буде видно всі недоліки - залишиться або змиритися, або очистити стіну і перефарбувати. Якщо є жирні плями, вони обов’язково проявляться, незалежно від того, скільки шарів фарби ви наносили.
До речі, матова фарба краще приховає дрібні дефекти на стіні, а глянцева – їх підкреслить.
Тому, щоб не довелося розчаровуватися і переробляти все, підготуйте стіну заздалегідь. Наждачним папером або спеціальним штукатурним інструментом для шліфування пройдіться по нерівностях і дефектах. Пил забрати можна щіткою або віником. Протерши стіну вологою ганчірочкою з милом, видалите плями.
Аби зекономити іноді не прогрунтовують стіни перед їх фарбуванням.
Результат такої економії - нерівномірно пофарбовані поверхні, і, звичайно, перевитрати фарби.

Грунтовка потрібна для ефективного «зчеплення» поверхні з фарбою.
Якщо фарба занадто густої консистенції, її необхідно розбавити. Але якщо це не правильно зробити, можете зіпсувати і матеріал, і всю роботу. Не можна водно-дисперсійну фарбу розбавити уайт-спіритом, фарба ляже нерівномірно, грудками. Також не варто органорозчину фарбу розводити водою - вона просто не змішається з основною масою.
Аби не помилитися, прочитайте на банці з фарбою склад і підберіть відповідний засіб для розведення. Воду або розчинник додавайте поступово, ретельно перемішуючи фарбу.
Аби не помилитися з вибором необхідного кольору, варто нанести фарбу десь кутку і дочекайтеся висихання. Якщо результат відповідає очікуванням, можна продовжувати фарбувати.
Вибравши якісну фарбу, потрібно придбати пару валиків і пензлів. Валиком обробляється основна поверхня, а пензликом - фарбуються кути і важкодоступні місця.

Не варто фарбувати в різні сторони, навіть після висихання всі ваші мазки проявлять себе.
Виберіть один варіант фарбування - вертикальний або горизонтальний - фарба ляже рівномірно, і фарбування не буде виглядати безглуздим через хаотичні мазки. При фарбуванні в декілька шарів можна чергувати методи, наприклад, перший шар пофарбувати вертикально, другий - горизонтально.
Для отримання інтенсивного відтінку і рівномірного зафарбовування варто нанести два - три шари.
Але в жодному разі не можна фарбувати по «сирій» стіні. Кожен шар нанесеної фарби має повністю висохнути.
Кімната, яку треба пофарбувати, має добре освітлюватися, аби результат був бездоганний.

Правильний ремонт – це ваш комфорт і гарний настрій!

Галерея