Будматеріал з тисячолітньою історією

Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.

Будматеріал з тисячолітньою історією
18 Грудня 2017

Цегла, як будматеріал, використовується в будівельній справі вже протягом багатьох століть. Стіни з цегли зводили ще у стародавні часи; у Біблії є згадка про цеглу як про будівельний матеріал при будівництві Вавилонської вежі близько 2000 р. до РХ; застосування в будівництві обпаленої цегли підтверджують споруди в Єгипті, 3-2-е тисячоліття до н. е.; важливу роль грала цегла в архітектурі Месопотамії і Стародавнього Риму, де з цеглини (45х30х10) викладали складні конструкції, зокрема арки, зведення тощо.

І хоча у наш час на будівельному ринку щорокуз’являються нові матеріали і технології - серйозну конкуренцію цеглі складають різні будівельні блоки і швидкомонтовані панельні конструкції -цегла залишається лідером у цій групі будматеріалів.

Фахівці визначають кілька основних переваг цегли. Перша - це її міцність. Цегла витримує великі фізичні навантаження. Відповідно на упаковці цей показник маркується літерою «М» і цифрами. Цифри говорять про те, скільки кілограмів може витримати цегла в розрахунку на 1 кв. см. Для приватного будівництва найчастіше використовують цеглу М 100. Вона здатна забезпечити достатню міцність стін при не великій кількості поверхів. При зведенні цегляних будівель від чотирьох поверхів і вище використовують цеглу М 150, М 175, М 200, М 300. Чим більша цифра, тим міцніша цегла.

За рахунок особливої популярності цього будматеріалу і його великій історії технологія будівництва з цегли відпрацьована до ідеалу. Що також важливо, хороших майстрів для кладки цегли знайти цілком реально. Наступна перевага цегли - це її довговічність. При дотриманні всіх норм будівництва дім з цегли може простояти не одне століття. Інші матеріали для будівництва поки що такими показниками похвалитися не можуть.

Цегла вважається екологічним матеріалом, бо для її виготовлення використовують сировину натурального походження. Якісна керамічна цегла виробляється з глини, видобутої дрібною фракцією з постійним складом мінералів. Вона володіє необхідною повітропроникністю, тому вважається матеріалом, що «дихає». Цегла цілком стійка до процесів гниття і не схильна до дії грибків та паразитів, на відміну, наприклад, від дерева.

Цегла стійка до перепадів кліматичних умов, атмосферних впливів (спека, дощі і мороз). Саме її морозостійкість є важливою характеристикою для нашого регіону, що також відрізняє цеглу від інших будматеріалів. Морозостійкість - тобто здатність матеріалу витримувати кілька циклів заморожування і відтавання. Цегла з маркуванням F35/50 вважається найкращою для «холодних» регіонів.

Звукоізоляція – важливий аргумент на користь цегли. Стіни з цегли - хороший бар'єр для різного роду шуму, в порівнянні з дерев'яними, бетонними чи панельними стінами споруд. Ще одна властивість цегли - це її пожежна безпека. Цегла здатна витримувати високі температури, і не просто піддається процесу горіння. У разі загоряння об'єкта стіни найчастіше залишаться цілими, що дає можливість відновити будову. Крім того цегла дозволяє зводити споруди цікавої архітектурної форми, а не стандартні «коробки», експериментувати з плануванням приміщень, будувати багатоповерхівки, використовувати найрізноманітніші оздоблювальні матеріали для фасаду. Тому такий дім однозначно буде відрізнятися поряд з типовими стандартними будівлями.