Новини

Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.

2 Вересня 2019

За даними Держстату, за підсумками 7 місяців цього року у порівнянні з аналогічним періодом 2018-го індекс будівельної продукції склав 121,8%. При цьому, індекс будівництва інженерних споруд становив 125,7%, житлових будівель – 102,3%, нежитлових — 135,4%.

Детальніше

31 Серпня 2019

У нових нормах зазначається, що у житлових будинках з позначкою підлоги верхнього житлового поверху, яка перевищує на 8 м позначку підлоги першого поверху (тобто, 3-й поверх і вище), рекомендується встановлювати пасажирські ліфти. А у разі перевищення на 12 м і більше (тобто, 4-й поверх і вище) — їх встановлення обов’язкове.

Детальніше

10 Серпня 2019

День будівельника — професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України - відзначається щорічно у другу неділю серпня. Уперше відзначався ще в СРСР 12 серпня 1956 року.

Детальніше

31 Липня 2019

За підсумками перших 6-ти місяців цього року будівельні підприємства вже виконали роботи на 66 млрд грн. Це на 21,2% більше, ніж за перші півроку 2018-го.

Детальніше

26 Липня 2019

Роботи з термомодернізації новозбудованого багатоквартирного будинку на вулиці Смакули у Тернополі тривають.
ТОВ "ТЕРБУДВЕЙ" використовує якісні, сертифіковані матеріали ТМ "Ферозіт".

Детальніше

15 Травня 2019

"Звертаю увагу, що це вже більша частина від усього прогнозованого обсягу кредитування у ц. р. – 1,1 млрд грн «теплих кредитів» (за наявного бюджетного фінансування у розмірі 400 млн гривень)", - прокоментував голова Держенергоефективності Cергій Савчук.

Детальніше

15 Травня 2019

Запуск повномасштабного ринку електроенергії в Україні очікується з 1 липня 2019 року.

Детальніше

15 Травня 2019

Будівництво невеликих будівельних об’єктів (із незначним класом наслідків СС1), які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні, можна здійснювати без реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. Їх будівництво можна починати вже наступного дня після подання повідомлення про початок будівельних робіт.

Детальніше

15 Травня 2019

З 2006 року в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства.

Детальніше

15 Травня 2019

Нові ДБН вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступлять в дію.

Детальніше

15 Травня 2019

Проект з підготовки енергоаудиторів на базі ВНЗ впроваджується за підтримки Уряду Німеччини та GIZ.

Детальніше

14 Травня 2019

Серед плюсів впровадження BIM-технологій - моментальне отримання доступу до будь-якої інформації про об’єкт, якісний контроль робіт на всіх етапах, уникнення колізій у проектах, істотне скорочення вартості будівництва, а також більш раціональне використання ресурсів.

Детальніше

22 Квітня 2019

“З початку цього року будівельна галузь демонструє динамічне зростання. За перші 2 місяці об’єми будівництва вже зросли майже на 17%, виконано робіт на 15 млрд грн. Це чудові результати”, - сказав Парцхаладзе.

Детальніше

18 Квітня 2019

Уряд вніс зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Тепер перепланування всіх житлових і нежитлових будинків та приміщень в них (СС1, СС2, СС3) можна здійснювати без дозволу. Це сприятиме покращенню інвестиційного клімату та дерегуляції галузі, що, у свою чергу, може позитивно відобразитись на позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом  «Отримання дозволів на будівництво».
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Детальніше

18 Квітня 2019

Для отримання кваліфікаційних сертифікатів відповідальні виконавці робіт –  архітектори, інженери-проектувальники, інженери технічного нагляду та експерти  –  повинні обов’язково мати вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра та стаж роботи за фахом не менше 3-х років. Це підвищить якість контролю будівельних робіт.

Детальніше

26 Березня 2019

Мова йде про реконструкцію або технічне переоснащення ліній електричних мереж, трансформаторних підстанцій та об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури напругою не вище 10 кВ.

Детальніше

11 Березня 2019

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує внести зміни до Порядку видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, а саме – скасувати процедуру завірення в установленому порядку копій документів на землю для отримання будівельного паспорту на індивідуальні житлові, дачні та садові будинки.

Детальніше

21 Лютого 2019

«Під час перегляду ДБН ми ставили перед собою чотири завдання: забезпечити безбар’єрність, енергоефективність, безпечність, інклюзію. У 2018 році були розроблені ДБН, яких раніше взагалі не було, – «Інклюзивність будівель і споруд». Вони забезпечать фізичну доступність до будівель та інфраструктури абсолютно для всіх маломобільних груп населення. Також згідно нових ДБН – перехрестя автошляхів і зупинки будуть захищені спеціальними турнікетами. Щодня в Україні люди отримують травми на перехрестях, автомобілі в’їжджають у натовп на світлофорах. Тому наші нові ДБНи наближають безпеку до європейських стандартів», — зазначив Геннадій Зубко.

Детальніше

20 Лютого 2019

У проекті нових змін до ДБН щодо автостоянок (Зміна №2 до ДБН В.2.3-15-2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів») пропонується дозволити розміщувати парковки на експлуатованих покрівлях громадських будівель і споруд. Виняток становлять соціальні заклади — дитячі садки, школи та корпуси закладів охорони здоров’я з палатами.

Детальніше

18 Лютого 2019

"Через те, що азбест, а також матеріали та вироби з нього є канцерогенними, тобто дуже шкідливими для здоров’я людини, у багатьох країнах ЄС, наприклад, в Німеччині та Франції, вироби з азбесту взагалі заборонені до використання», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
За його словами, азбестоцементні труби використовуються вже понад 100 років і довгий час, до появи полімерних труб, були майже незамінні, але зараз є багато безпечніших матеріалів для використання в тому ж водопостачанні.

Детальніше