За даними Держстату, за підсумками 7 місяців цього року у порівнянні з аналогічним періодом 2018-го індекс будівельної продукції склав 121,8%. При цьому, індекс будівництва інженерних споруд становив 125,7%, житлових будівель – 102,3%, нежитлових — 135,4%.
ДетальнішеНовини
У нових нормах зазначається, що у житлових будинках з позначкою підлоги верхнього житлового поверху, яка перевищує на 8 м позначку підлоги першого поверху (тобто, 3-й поверх і вище), рекомендується встановлювати пасажирські ліфти. А у разі перевищення на 12 м і більше (тобто, 4-й поверх і вище) — їх встановлення обов’язкове.
ДетальнішеДень будівельника — професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України - відзначається щорічно у другу неділю серпня. Уперше відзначався ще в СРСР 12 серпня 1956 року.
ДетальнішеЗа підсумками перших 6-ти місяців цього року будівельні підприємства вже виконали роботи на 66 млрд грн. Це на 21,2% більше, ніж за перші півроку 2018-го.
ДетальнішеРоботи з термомодернізації новозбудованого багатоквартирного будинку на вулиці Смакули у Тернополі тривають.
ТОВ "ТЕРБУДВЕЙ" використовує якісні, сертифіковані матеріали ТМ "Ферозіт".
"Звертаю увагу, що це вже більша частина від усього прогнозованого обсягу кредитування у ц. р. – 1,1 млрд грн «теплих кредитів» (за наявного бюджетного фінансування у розмірі 400 млн гривень)", - прокоментував голова Держенергоефективності Cергій Савчук.
ДетальнішеЗапуск повномасштабного ринку електроенергії в Україні очікується з 1 липня 2019 року.
Будівництво невеликих будівельних об’єктів (із незначним класом наслідків СС1), які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні, можна здійснювати без реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. Їх будівництво можна починати вже наступного дня після подання повідомлення про початок будівельних робіт.
ДетальнішеЗ 2006 року в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства.
ДетальнішеНові ДБН вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступлять в дію.
ДетальнішеПроект з підготовки енергоаудиторів на базі ВНЗ впроваджується за підтримки Уряду Німеччини та GIZ.
ДетальнішеСеред плюсів впровадження BIM-технологій - моментальне отримання доступу до будь-якої інформації про об’єкт, якісний контроль робіт на всіх етапах, уникнення колізій у проектах, істотне скорочення вартості будівництва, а також більш раціональне використання ресурсів.
Детальніше“З початку цього року будівельна галузь демонструє динамічне зростання. За перші 2 місяці об’єми будівництва вже зросли майже на 17%, виконано робіт на 15 млрд грн. Це чудові результати”, - сказав Парцхаладзе.
ДетальнішеУряд вніс зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Тепер перепланування всіх житлових і нежитлових будинків та приміщень в них (СС1, СС2, СС3) можна здійснювати без дозволу. Це сприятиме покращенню інвестиційного клімату та дерегуляції галузі, що, у свою чергу, може позитивно відобразитись на позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Для отримання кваліфікаційних сертифікатів відповідальні виконавці робіт – архітектори, інженери-проектувальники, інженери технічного нагляду та експерти – повинні обов’язково мати вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра та стаж роботи за фахом не менше 3-х років. Це підвищить якість контролю будівельних робіт.
ДетальнішеМова йде про реконструкцію або технічне переоснащення ліній електричних мереж, трансформаторних підстанцій та об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури напругою не вище 10 кВ.
ДетальнішеМіністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує внести зміни до Порядку видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, а саме – скасувати процедуру завірення в установленому порядку копій документів на землю для отримання будівельного паспорту на індивідуальні житлові, дачні та садові будинки.
Детальніше«Під час перегляду ДБН ми ставили перед собою чотири завдання: забезпечити безбар’єрність, енергоефективність, безпечність, інклюзію. У 2018 році були розроблені ДБН, яких раніше взагалі не було, – «Інклюзивність будівель і споруд». Вони забезпечать фізичну доступність до будівель та інфраструктури абсолютно для всіх маломобільних груп населення. Також згідно нових ДБН – перехрестя автошляхів і зупинки будуть захищені спеціальними турнікетами. Щодня в Україні люди отримують травми на перехрестях, автомобілі в’їжджають у натовп на світлофорах. Тому наші нові ДБНи наближають безпеку до європейських стандартів», — зазначив Геннадій Зубко.
ДетальнішеУ проекті нових змін до ДБН щодо автостоянок (Зміна №2 до ДБН В.2.3-15-2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів») пропонується дозволити розміщувати парковки на експлуатованих покрівлях громадських будівель і споруд. Виняток становлять соціальні заклади — дитячі садки, школи та корпуси закладів охорони здоров’я з палатами.
Детальніше"Через те, що азбест, а також матеріали та вироби з нього є канцерогенними, тобто дуже шкідливими для здоров’я людини, у багатьох країнах ЄС, наприклад, в Німеччині та Франції, вироби з азбесту взагалі заборонені до використання», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
За його словами, азбестоцементні труби використовуються вже понад 100 років і довгий час, до появи полімерних труб, були майже незамінні, але зараз є багато безпечніших матеріалів для використання в тому ж водопостачанні.